7 Nejsilnějších Volně Prodejných Léků Na Bolest Bez Předpisu!

7 Nejsilnějších Volně Prodejných Léků Na Bolest Bez Předpisu!

V tomto blogovém příspěvku se budeme zabývat různými typy léků proti bolesti, které jsou dostupné bez lékařského předpisu. Dotkneme se také toho, proč některé léky proti bolesti vyžadují lékařský předpis, zatímco jiné nikoli. Na konci tohoto příspěvku byste měli lépe porozumět různým typům léků proti bolesti a tomu, jak působí na zmírnění bolesti.

Bolest je nepříjemný pocit, který nás často upozorňuje na možné zdravotní problémy. Je důležité ji neignorovat, ale také ji nechceme hned potlačovat léky proti bolesti. Měli bychom zjistit příčinu bolesti a pokud možno ji řešit.

Nejsilnější léky na bolest

Existuje mnoho různých typů silných léků proti bolesti, které jsou dostupné pouze na lékařský předpis. Mezi tyto léky patří opioidy, což jsou narkotické léky proti bolesti. Opioidy působí tak, že se vážou na receptory v mozku a míše a zmírňují bolest. Mezi další léky, které vyžadují předpis, patří některé druhy antidepresiv, léky proti záchvatům a některá lokální anestetika 

Mezi nejběžnější opioidy předepisované při středně silné až silné bolesti patří oxykodon (OxyContin), hydrokodon (Vicodin), kodein, morfin a fentanyl. Tyto léky se obvykle užívají perorálně ve formě tablet, ale mohou být podávány také ve formě náplastí nebo v tekuté formě. Opioidy jsou obvykle předepisovány pouze ke krátkodobému užívání, protože mohou být návykové a způsobovat další nežádoucí účinky, jako je ospalost, zácpa a nevolnost 

Mezi další druhy silných léků proti bolesti, které mohou být předepsány, patří některé druhy antidepresiv. Tricyklická antidepresiva (TCA), jako je amitriptylin a nortriptylin, jsou často předepisována na bolest nervů. Selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI), jako jsou fluoxetin a paroxetin, se někdy používají také při bolesti nervů. TCA i SSRI mohou způsobovat nežádoucí účinky, jako je sucho v ústech, přibývání na váze, závratě a sexuální dysfunkce 

Léky proti nervové bolesti, jako je gabapentin a pregabalin, se někdy používají k léčbě nervové bolesti i fibromyalgie. Tyto léky působí tak, že snižují počet elektrických signálů, které jsou vysílány z poškozených nervů. Mezi nežádoucí účinky léků proti záchvatům mohou patřit závratě, ospalost, přibývání na váze, otoky a potíže se soustředěním.

Nejsilnější léky na bolest bez lékařského předpisu

1.Parelen

Parelen je nesteroidní protizánětlivý lék (NSAID), který je ve většině zemí dostupný bez předpisu. Ibuprofen, naproxen a aspirin jsou také NSAID, ale v některých zemích jsou dostupné pouze na lékařský předpis.

Výhody

Parelen účinně zmírňuje bolest a zánět. Lze jej použít ke zmírnění bolesti při bolestech hlavy, svalů, zubů, menstruačních křečích, artritidě a dalších bolestech kloubů.

Nežádoucí účinky

Nejčastějšími nežádoucími účinky přípravku Parelen jsou žaludeční potíže, pálení žáhy, průjem, zácpa, nadýmání a plynatost. NSAID mohou také zvýšit riziko závažných gastrointestinálních problémů, jako jsou vředy a krvácení. Mohou také způsobit problémy s ledvinami a mohou zvýšit riziko srdečního infarktu nebo mrtvice.

2. paracetamol

Paracetamol je lék proti bolesti, který je ve většině zemí dostupný bez předpisu. Je účinnou složkou léků, jako je Tylenol, Excedrin a Panadol.

Výhody

Paracetamol účinně tlumí bolest a horečku. Je preferovaným lékem proti bolesti u dětí, protože má nižší riziko nežádoucích účinků než NSAID.

Nežádoucí účinky

Nejčastějšími nežádoucími účinky paracetamolu jsou žaludeční nevolnost, pálení žáhy, průjem, zácpa, nadýmání a plynatost. Paracetamol může také způsobit poškození jater, pokud je užíván ve velkých dávkách nebo pokud je kombinován s alkoholem.

3. Condrosulf

Condrosulf je nesteroidní protizánětlivý lék (NSAID), který je v některých zemích dostupný bez lékařského předpisu. Ibuprofen, naproxen a aspirin jsou také NSAID, ale v některých zemích jsou dostupné pouze na lékařský předpis

Výhody

Condrosulf účinně zmírňuje bolest a zánět. Lze jej použít ke zmírnění bolesti při bolestech hlavy, svalů, zubů, menstruačních křečích, artritidě a dalších bolestech kloubů.

Nežádoucí účinky

Nejčastějšími nežádoucími účinky přípravku Condrosulf jsou žaludeční potíže, pálení žáhy, průjem, zácpa, nadýmání a plynatost. NSAID mohou také zvýšit riziko závažných gastrointestinálních problémů, jako jsou vředy a krvácení. Mohou také způsobit problémy s ledvinami.

4.Ibuprofen

Ibuprofen je nesteroidní protizánětlivý lék (NSAID), který je ve většině zemí dostupný bez lékařského předpisu. Je účinnou látkou v lécích, jako jsou Advil, Motrin a Nurofen.

Výhody

Ibuprofen účinně tlumí bolest a zánět. Lze jej použít ke zmírnění bolesti při bolestech hlavy, svalů, zubů, menstruačních křečích, artritidě a dalších bolestech kloubů.

Nežádoucí účinky

Nejčastějšími nežádoucími účinky ibuprofenu jsou žaludeční nevolnost, pálení žáhy, průjem, zácpa, nadýmání a plynatost. NSAID mohou také zvyšovat riziko závažných gastrointestinálních problémů, jako jsou vředy a krvácení. Mohou také způsobit problémy s ledvinami

5.Naproxen

Naproxen (Nalgesin S®) je lék proti bolesti ve formě tablet. Působí velmi rychle a může přinášet úlevu až po dobu 12 hodin. Díky tomu je vhodnou volbou například při bolestech zubů, menstruačních křečích a dalších typech bolesti. Nedoporučuje se však těhotným ženám a dětem do 12 let.

6.Diklofenak

Diklofenak je lék, který se používá k léčbě bolesti. Dodává se ve formě tablet, tobolek a krému nebo gelu. Nedoporučuje se podávat dětem mladším 14 let, těhotným ženám a kojícím matkám, pokud se předem neporadí s lékařem. Obvyklá dávka je 50 mg, užívaná 2-3krát denně.

7.Dexketoprofen

Hledáte lék proti bolesti, který je bezpečný pro těhotné a kojící ženy? Dexketoprofen (Dexoket) je dobrou volbou. Je ve formě tablet a obvyklá dávka je 25 mg, užívaná až třikrát denně. Není však vhodný pro děti.

Závěr 

Existuje mnoho různých typů silných léků proti bolesti, které vyžadují lékařský předpis kvůli možnosti vzniku závislosti nebo jiných nežádoucích účinků. Mezi běžné příklady těchto léků patří opioidy, tricyklická antidepresiva, selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu a léky proti záchvatům. Pokud se domníváte, že ke zvládání chronické bolesti potřebujete léky proti bolesti na předpis, poraďte se se svým lékařem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
🛡Získejte více energie a podpořte své tělo přirozeně!
Nenechte si ujít tuto speciální nabídku! Pouze nyní máte jedinečnou příležitost získat 30denní zásobu vitamínu K2 a Ženšenu. Udělejte první krok k podpoře zdraví.
Cítíte se unaveni?
Nebojte se udělat první krok k podpoře zdraví. Vyzkoušejte nyní bez rizika - 30denní zásoba čeká!
🛡Získejte více energie a podpořte své tělo přirozeně!
Nenechte si ujít tuto speciální nabídku! Pouze nyní máte jedinečnou příležitost získat 30denní zásobu vitamínu K2 a ŽenšenuUdělejte první krok k podpoře zdraví.
Cítíte se unaveni?
Nebojte se udělat první krok k podpoře zdraví. Vyzkoušejte nyní bez rizika - 30denní zásoba čeká!
Send this to a friend