3 Nejsilnější Léky Na Bolest Zubů Bez Předpisu!

Bolest zubů může být jednou z nejvíce vysilujících bolestí, které můžete zažít. Pokud máte štěstí, bolest sama odezní. Častěji však budete muset užít nějakou formu léků, abyste si ulevili. I když je k dispozici mnoho léků na předpis, existuje také řada volně prodejných léků, které vám mohou pomoci ulevit od bolesti zubů 

Volně prodejné léky proti bolesti jsou obvykle první linií obrany proti bolesti zubů. Patří mezi ně léky jako ibuprofen (Advil, Motrin IB) a paracetamol (Tylenol). Oba tyto léky působí tak, že snižují zánět a otok v okolí zubu, což může pomoci zmírnit bolest.

1.Ibuprofen

Je ibuprofen popravdu nejsilnější lék bez lékařského předpisu proti bolesti zubů? Podle lékařského výzkumu je odpověď kladná. Ibuprofen je nesteroidní protizánětlivý lék (NSAID). To znamená, že působí tak, že snižuje zánět a otok. A to může vést k úlevě od bolesti.

Ibuprofen je k dispozici v mnoha formách, včetně tablet, tobolek, gelů a tekutin. Vyskytuje se také v některých kombinovaných přípravcích, například v těch, které obsahují také paracetamol.

Ibuprofen si můžete koupit bez lékařského předpisu. Prodává se pod různými obchodními názvy, včetně Advilu a Motrinu. K dispozici jsou také generické verze.

2.Paracetamol

Paracetamol je další volně prodejný lék, který může pomáhají zmírnit bolest zubů. Je považován za méně účinný prostředek proti bolesti než ibuprofen, ale může být dobrou volbou pro lidi, kteří nemohou užívat NSAID.

Paracetamol je k dispozici v různých formách, včetně tablet, tobolek, tekutin a čípků. Můžete si ho koupit bez lékařského předpisu. Nachází se také v některých kombinovaných přípravcích, například těch, které obsahují také ibuprofen.

3.Aspirin

Aspirin je další volně prodejný lék, který může přinést úlevu od bolesti zubů. Stejně jako ibuprofen je aspirin NSAID. To znamená, že působí tak, že snižuje zánět a otok. A to může vést k úlevě od bolesti.

Aspirin je k dispozici v různé formy, včetně tablet, tobolek, tekutin a gelů. Můžete si ho koupit bez lékařského předpisu. Protože však aspirin může způsobit závažné nežádoucí účinky, například krvácení do žaludku, nedoporučuje se užívat dlouhodobě.

Pokud volně prodejné léky proti bolesti nezabírají, může vám zubař předepsat silnější lék, který budete užívat. Patří mezi ně opioidy, jako je kodein nebo hydrokodon, které působí tak, že znecitlivují nervy v oblasti kolem zubu. Tyto léky sice účinně tlumí bolest, ale mohou také způsobovat ospalost a mít další nežádoucí účinky. Proto by měly být používány pouze jako krátkodobé řešení, dokud se nedostanete ke svému zubnímu lékaři 

Přírodní alternativy léků proti bolesti zubů

1.Hřebíčkový olej

Hřebíčkový olej je přírodní prostředek, který se již po staletí používá ke zmírnění bolesti zubů. Hlavní účinnou složkou hřebíčkového oleje je eugenol. Tato látka má jak protibolestivé, tak antibakteriální vlastnosti.

Chcete-li použít hřebíčkový olej při bolesti zubů, jednoduše naneste několik kapek na vatový tampon nebo špičku a přiložte ji k postiženému zubu. Několik kapek hřebíčkového oleje můžete také přidat do sklenice vody a před vyplivnutím jej rozmáchnout v ústech.

2.Mátové čajové sáčky

Ke zmírnění bolesti zubů lze použít také mátové čajové sáčky. Mentol obsažený v mátě peprné působí proti bolesti. Kromě toho pepřmáta vám pomůže osvěžit dech.

Chcete-li použít mátové čajové sáčky proti bolesti zubů, jednoduše vložte čajový sáček do šálku vroucí vody a nechte ho 3-5 minut louhovat. Před přiložením na postižený zub čajový sáček vyjměte a nechte jej mírně vychladnout.

3.Výplach slanou vodou

Výplachy slanou vodou se často používají ke zmírnění bolesti při stomatologických zákrocích, například při extrakci zubu. Slanou vodu však lze použít i k úlevě od bolesti zubů. Sůl pomáhá snižovat zánět a otok, což může vést ke zmírnění bolesti.

Chcete-li použít výplach slanou vodou při bolesti zubů, jednoduše přidejte lžičku soli do sklenice teplé vody a míchejte, dokud se nerozpustí. Výplach ústa se slanou vodou po dobu 30 sekund až 1 minuty. Vyplivněte ji a podle potřeby opakujte.

4.Česnek

Česnek má antibakteriální a bolest zmírňující vlastnosti. Z tohoto důvodu jej lze použít k léčbě bolesti zubů způsobené infekcí.

Chcete-li použít česnek při bolesti zubů, jednoduše přiložte stroužek česneku na postižený zub a jemně ho kousněte, aby se uvolnily šťávy. Nechte česnek na místě 5 minut a poté ho vyplivněte. Podle potřeby postup opakujte.

 Závěr 

Existuje řada různých léků, které lze použít k úlevě od bolesti zubů, a to jak volně prodejných, tak na lékařský předpis. Pokud volně prodejné léky proti bolesti nepřinášejí úlevu, poraďte se se svým zubním lékařem o silnějších možnostech, které by pro vás mohly být vhodné.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend