Dědičnost Krevních Skupin: Tabulka & Kalkulačka Pro Výpočet Krevní Skupiny Dítěte

Dědičnost Krevních Skupin: Tabulka & Kalkulačka Pro Výpočet Krevní Skupiny Dítěte

Každý člověk má určitou krevní skupinu, ovlivněnou genetickými faktory. Zjistit, jaká je krevní skupina vašeho dítěte, není vždy snadné. Naštěstí existuje pro toto účely speciální kalkulačka krevních skupin, která vám pomůže zjistit, jakou krevní skupinu má vaše dítě. Pohled na to, jak funguje tato služba, vás provede základy a umožní vám začlenit tento postup do svého života s dalšími informacemi o tom, co je potřeba udělat po zjištění.

Jak funguje kalkulačka?

Kalkulačka je velmi jednoduchý nástroj, dostupný online. To se chová jako matematický model a nevyžaduje žádné speciální schopnosti ani vysokou úroveň zkušeností s počítačem. Dokonce i laik si bude moci poradit s touto službou bez problému. Je snadno použitelné; stačí postupovat podle pokynů na obrazovce a ve vteřině byste mohli zjistit určité informace o krevní skupině vašeho dětského syna nebo dcery.

Kromě toho se tato služba také provozuje na principu „neviditelnosti“; nebudete muset sdělovat širokému publiku šokující informace o lidském rodu – data odeslaná do služby jsou anonymizována a uložena soukromě. Toto je ideální možnost pro ty rodiče, pro něž je soukromý život naprosto prioritní číslo jedna!

Konec konců, každý rodič chce pro své malé miminko to nejlepší – a proto byste neměli oklamat sami sebe pomocí nesprávných dat! Tento typ servisu je navržen tak, aby poskytl rodičům maximálně relevantní informace o tom, jakou krevní skupinu by mohl mladé doplnit opravdu pobrat od svých biologických rodičů.

Tabulka Dědičnosti Krevních Skupin

RodičeABAB0
AA, 0A, B, AB, 0A, B, ABA, 0
BA, B, AB, 0B,0A, B, ABB, 0
ABA, B, ABA, B, ABA, B, ABA, B
0A, 0B, 0A, B0
Tabulka: dědičnost krevních skupin

Základní informace o transferech krve, kdo komu může darovat krev

V lékařském světě je krev životně důležitým zdrojem. Bohužel ne všechna krev je stejná – krevní skupina každého člověka má jiné vlastnosti, které ji činí nekompatibilní s některými jinými krevními skupinami. Důležitou součástí darování a přijímání krve je znalost toho, které krevní skupiny lze darovat a přijímat od jiných. Jasná znalost pravidel pro přenos krve může pomoci zachránit život!

Vysvětlení krevních skupin

Lidské tělo obsahuje čtyři hlavní typy krvinek:

  • červené
  • bílé
  • krevní destičky
  • plazmu.

Každý typ krvinek nese bílkoviny, které jsou pro tělo každého jedince jedinečné. Tyto bílkoviny určují, jaký typ krve někdo má, a tyto bílkoviny také určují, zda si dva lidé mohou navzájem předávat své krevní typy bez jakýchkoli nežádoucích účinků.

Kromě čtyř hlavních typů buněk, které se nacházejí v lidské krvi, existuje také osm hlavních odrůd nebo podtypů známých jako antigeny. Každý antigen určuje, zda imunitní systém člověka rozpozná cizorodou látku jako něco, na co by měl zaútočit, nebo zda ji bude zcela ignorovat. Zatímco některé antigeny jsou přijímány téměř všemi typy buněk, jiné mohou být při transfuzi jinými buňkami odmítnuty.

Pravidla pro přenos krve

Aby bylo zajištěno, že špatný přenos krve neohrozí ničí zdraví, vytvořil Americký červený kříž přehlednou tabulku, v níž podrobně uvádí, které kombinace jsou bezpečné pro účely dárcovství a transfuze.

V této tabulce jsou uvedeny všechny možné kombinace mezi dárcem a příjemcem, aby bylo zajištěno, že pro úspěšný převod krve budou sestaveny pouze kompatibilní páry.

Každý řádek této tabulky uvádí, které kombinace jsou bezpečné, zatímco ty, které jsou zvýrazněny pomocí „ne“, označují kombinace, kterým je třeba se vyhnout z důvodu možné nekompatibility.

Tabulka dárcovství krve

Dárce ↓ / Příjemce →0+0-A+A-B+B-AB+AB-
0+ANOANONENENENENENE
0-NEANONENENENENENE
A+ANOANOANOANONENENENE
A-NEANOANOANONENENENE
B+ANOANONENEANOANONENE
B-NEANONENENEANONENE
AB+ANOANOANOANOANOANOANOANO
AB-NEANONEANONEANONEANO
Tabulka kompatibility pro dárcovství krve

Používání standardizované tabulky, jako je tato, pomáhá zajistit, aby každý, kdo potřebuje nebo chce darovat či odebrat krev, přesně věděl, do čeho jde, než tak učiní, aniž by přitom riskoval něčí bezpečnost! S těmito informacemi v ruce můžete nyní bez obav darovat vlastní krev nebo přijmout tolik potřebnou transfuzi od jiné osoby s vědomím, že jste předem přijali všechna nezbytná opatření. Pokud budou obě strany dodržovat pravidla uvedená v této tabulce, pak by darování i transfuze měly proběhnout bez jakýchkoli zádrhelů!

Často Kladené Otázky

Která krevní skupina je nejvzácnější?

O negativní krevní skupina je nejvzácnější krevní skupinou na světě – má ji méně než 7 % lidí. Je také známá jako „univerzální dárce“, protože ji lze darovat všem ostatním krevním skupinám. Někdy je také nazýváná jako zlaté krev.

Může člověk změnit svou krevní skupinu?

Ne. Krevní skupina člověka je pevně daná a je určena zděděnými geny od obou rodičů, takže ji nelze změnit. Krevní skupina člověka se však může dočasně změnit v důsledku některých lékařských zákroků a léků. Například některé léky na chemoterapii mohou způsobit, že bílé krvinky pro změnu typu. To může způsobit, že člověk má dočasně krevní skupinu AB+, i když jeho skutečná krevní skupina může být A+.

Závěr

Kalkulačka krevní skupiny detete poskytuje rodicum rychly pristup ke spolehlivemu informacim o tom, jaka je pre deti nejpravdepodobnejsi cilova skupina. Rodice casto hledaji spolehlive doporuceni ohledne toho, co maji delat potom, co dosahnou sveho cile – a pres tento typ servisu budou mit presnejsi obraz o tomto aspektu svatebniho prehlidky . Takze rodice by meli investovat cas a energii do studia teorie minule generace ve sve rodine – aby se ujistili , ze maji odpoved potrebne pro uspesne prani sve deti . Znamena to , ze budete mit lepsi predstavu , co saha po vasem dievcatku , coz mu umozni prosperitu budoucnost !

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend