Co Dělat Pokud Máte Bolest Zubů Z Průvanu!

Co Dělat Pokud Máte Bolest Zubů Z Průvanu!

Už jste někdy pocítili ostrou bolest v zubech, když jste se napili studené vody nebo průvanu? Pokud ano, možná vás zajímá, zda je možné, aby bolest zubů byla způsobena průvanem. V tomto příspěvku na blogu probereme možné příčiny takové bolesti a způsoby její léčby.

Co způsobuje bolest zubů z průvanu?

Obnažený dentin

Nejpravděpodobnější příčinou bolesti zubů z průvanu je obnažený dentin. To je vrstva pod sklovinou zubů, která obsahuje drobné trubičky naplněné nervovými zakončeními. Když jsou tyto trubičky obnažené v důsledku opotřebení nebo kazu, mohou být přecitlivělé na změny teploty, tlaku a dokonce i na sladké potraviny. Proto někteří lidé pociťují prudké bolesti, když pijí studené tekutiny nebo jedí určité druhy potravin.

Zubní infekce

Další možnou příčinou bolesti zubů z průvanu je zubní infekce. Když se do kořenového kanálku dostanou bakterie, mohou způsobit infekci, která může vést k bolesti při pití studených tekutin nebo působení vzduchu (například při průvanu). Pokud je navíc v postiženém zubu již existující dutina, mohou se bakterie dostat skrz otvor a způsobit infekci, která může vést k bolesti při pití studených tekutin.

Léčba bolesti zubů způsobené průvanem

Pokud pociťujete bolest zubu z průvanu, je důležité co nejdříve navštívit zubního lékaře. Váš zubní lékař bude schopen diagnostikovat přesnou příčinu a na základě toho, co zjistí, poskytne vhodnou léčbu. Možnosti léčby mohou zahrnovat vyplnění dutiny, aby se zabránilo dalšímu vnikání bakterií, aplikaci fluoridové léčby k posílení skloviny, použití desenzibilizačních prostředků ke snížení citlivosti v obnažených dentinových trubicích nebo provedení léčby kořenových kanálků, pokud je přítomna infekce.

Co pomůže od bolesti před návštěvou zubaře?

Pokud pociťujete bolest z průvanu před návštěvou zubaře, můžete udělat několik věcí, které vám pomohou nepříjemné pocity zvládnout:

  1. Dočasnou úlevu může přinést přiložení studeného obkladu na postižené místo
  2. stejně jako užívání volně prodejných léků, jako je ibuprofen nebo paracetamol
  3. Měli byste se také vyhnout pití studených tekutin a jíst měkčí potraviny, které nevyžadují velké žvýkání.

Závěr

Závěrem lze říci, že je zcela možné, aby bolest zubů z průvanu vznikla v důsledku obnaženého dentinu nebo zubní infekce. Pokud takové pocity pociťujete po pití studených tekutin nebo vystavení vzduchu (například při průvanu), navštivte ihned svého zubního lékaře, aby mohl diagnostikovat přesnou příčinu a poskytnout odpovídající léčbu. Při správné péči a pozornosti byste měli být schopni si opět užívat všech druhů teplot bez jakýchkoli nepříjemných pocitů!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend