5 Nejlepších Prášky Na Bolest Zad Bez Předpisu, Volně Prodejné

5 Nejlepších Léků Na Bolest Zad Bez Předpisu, Volně Pprodejné

Bolest zad je velmi častým problémem, který čelí mnoha lidem. Tyto bolesti mohou být způsobeny různými faktory, jako jsou špatné držení těla, nadměrné zatížení či sedavý způsob života. Nicméně může se také vyskytnout náhle a způsobit nám nepohodlí. Naštěstí existuje mnoho léků na bolest zad bez předpisu, které jsou volně prodejné. Tento článek se zaměří na to, jak tyto léky mohou pomoci zmírnit bolest a co je třeba před jejich užitím zvážit.

Jak fungují prášky proti bolesti?

Léky na bolest zad bez předpisu jsou často známé jako analgetika. Tyto léky hledají úlevu od bolesti tím, že snižují množství signálů bolesti, které mozku posílá postižená oblast. Některé z nejznámějších volně prodejných léků na bolest zahrnují ibuprofen a voltaren. Tyto léky patří do kategorie nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID), které zmírňují bolest a zároveň snižují zánět.

Jaké jsou rizika spojená s užíváním léků proti bolesti?

Stejně jako u jakéhokoli léku mohou být i u léků proti bolesti různá rizika. Některé z těchto rizik zahrnují žaludeční problémy, jako jsou vředy, mohou také ovlivnit vaši krevní srážlivost, což může zvýšit riziko krvácení. Proto je třeba pečlivě zvážit, zda je pro vás užití těchto léků bezpečné, a léčbu konzultovat s lékařem.

Jak dlouho trvá zmírnění bolesti po užití léků?

Je důležité si uvědomit, že různé léky mohou vyžadovat různý časový rámec, než začnou účinkovat. Některé léky mohou pomocí s okamžitým efektem, zatímco jiné mohou čas potřebovat až 30 minut nebo více k tomu, aby měly výrazný efekt. Proto je důležité si před užíváním léku přečíst informace o obalu a ujistit se, že konzumujete je správně.

5 Nejpoužívanějších prášků proti bolesti zad bez předpisu, které jsou volně prodejné

1. Ibuprofen 400mg

Jedná se o nesteroidní protizánětlivý lék, který lze použít ke snížení bolesti a zánětu zad.

Ibuprofen je účinný analgetický a protizánětlivý lék používaný proti bolesti revmatického i nerevmatického původu a proti horečce. Přípravek je dodáván ve formě bílých oválných potahovaných tablet, z nichž každá obsahuje 400 mg účinné látky ibuprofenu. Jako vodítko pro užívání platí, že dospělí a dospívající starší 12 let by měli užívat jednu tabletu najednou, přičemž by neměli užít více než tři dávky během 24 hodin s odstupem čtyř až šesti hodin mezi jednotlivými dávkami. Tento lék je zvláště vhodný k léčbě bolestivých stavů, jako je bolest hlavy, zad, svalů a kloubů, pooperační bolest a bolest zubů.

2. Ibalgin 400mg na bolest zad

Jedná se o kombinovaný lék obsahující ibuprofen a kofein, u kterého byl prokázán analgetický účinek. Lze jej použít k úlevě od mírné až středně silné bolesti. Přípravek je ve formě bílých oválných tablet, z nichž každá obsahuje 400 mg léčivé látky ibuprofenu a 20 mg kofeinu. Jako vodítko pro užívání platí, že dospělí by měli užívat jednu tabletu najednou, maximálně tři dávky denně, s odstupem čtyř až šesti hodin mezi jednotlivými dávkami. Tento léčivý přípravek je vhodný zejména k léčbě bolestivých stavů, jako jsou bolesti hlavy, zad, svalů a kloubů a pooperační bolesti.

3. AULIN Gel 30 mg

Jedná se o lokální gel obsahující účinnou látku diklofenak, která má protizánětlivý a analgetický účinek. Přípravek je dodáván ve formě průhledného gelu k lokální aplikaci na postižené místo třikrát denně, s maximální denní dávkou 90 mg diklofenaku. Tento léčivý přípravek je vhodný zejména k léčbě bolesti zad způsobené zánětem nebo svalovým napětím.

4. OLFEN Gel 100 g

Jedná se o lokální gel obsahující účinnou látku diklofenak, která má protizánětlivý a analgetický účinek. Přípravek se dodává jako průhledný gel k lokální aplikaci na postižené místo třikrát denně s maximální denní dávkou 300 mg diklofenaku. Tento léčivý přípravek je vhodný zejména k léčbě bolesti zad způsobené zánětem nebo svalovým napětím.

5. VOLTAREN Actigo Extra

Jedná se o kombinovaný léčivý přípravek obsahující diklofenak a účinnou látku kodeinfosfát, která má analgetický a protizánětlivý účinek. Přípravek je dodáván ve formě bílých oválných potahovaných tablet, z nichž každá obsahuje 25 mg diklofenaku draselného a 5 mg kodeinfosfátu. Jako vodítko pro užívání by dospělí měli užívat jednu tabletu najednou, přičemž mezi jednotlivými dávkami by neměly být více než tři dávky denně s odstupem čtyř až šesti hodin. Tento léčivý přípravek je vhodný zejména k léčbě bolesti zad způsobené zánětem nebo svalovým napětím, která nereagovala na jinou léčbu. Lze jej také použít jako krátkodobou léčbu středně silné až silné bolesti, např. po operaci nebo úrazu.

Mohlo by vás zajímat: Silné Léky Na Bolest Zad Na Předpis! Celý Seznam

Co dělat, když léky nezabírají?

Pokud po užití léku nezaregistrujete žádnou změnu, a bolest trvá neustále, je důležité konzultovat s lékařem. Lékař může identifikovat příčiny vaší bolesti a doporučit vám jiné léky, které by mohly pomoci. Mohou vám také předepsat fyzioterapeutické cvičení nebo další terapeutické možnosti ke zlepšení vaší kondice.

Jaké jsou další alternativní metody pro snižování bolesti?

Léky na bolest zad bez předpisu nejsou jedinou možností pro úlevu od bolesti zad. Existuje mnoho alternativních metod, které mohou také pomoci, jako jsou fyzioterapeutické cvičení, jóga, masáže a chiropraktika. Nicméně, pokud se rozhodnete pro některou z těchto metod, je opět velmi důležité nejprve konzultovat s lékařem, aby zajistil, že nebudou mít negativní účinky na vaše zdraví.

Doporučujeme:

Závěr

Prášky na bolest zad bez předpisu jsou velmi užitečné pro zmírnění bolesti, kterou může způsobit špatné držení těla, přetížení nebo sedavý způsob života. Nicméně, jako u jakéhokoli léku, existuje riziko vedlejších účinků a vždy je doporučeno se poradit s lékařem, zda je pro vás bezpečné je užívat. Pokud léky na bolest nejsou účinné, může být třeba zvážit alternativní metody, jako jsou fyzioterapeutické cvičení, jóga, masáže a chiropraktika. Pro všechny ty, kteří trpí bolestí zad, je důležité si uvědomit, že existuje mnoho možností, jak s bolestí bojovat, a že optimální řešení se vždy liší pro každého jednotlivce.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend