8 Nejčastějších Příčin Bolesti Krční Páteře & Jak Je Léčit!

8 Nejčastějších Příčin Bolesti Krční Páteře & Jak Je Léčit!

Trápí vás bolest krční páteře? Může to být důsledek stresu, napětí nebo dokonce nesprávného držení těla. Známe 8 nejčastějších příčin a příznaků problémů s krční páteří. Ostatně problémy s krční páteří trápí alespoň občas každého. Pojďme společně najít řešení.

Bolí vás krční páteř? Mnoho lidí trpí bolestmi krční páteře, aniž by znali jejich příčinu. Podívejme se na některé z nejčastějších příčin bolesti krční páteře a na to, jak se projevuje.

Jednou z nejčastějších příčin bolesti krční páteře je stres. Když jsme ve stresu, naše svaly se napínají a mohou způsobit bolest v oblasti krční páteře. Další častou příčinou bolesti krční páteře je napětí. To může být způsobeno dlouhým sezením nebo stáním v nepohodlné poloze. nesprávné držení těla může také vést k bolestem krční páteře. Když sedíme nebo stojíme se špatným držením těla, zbytečně zatěžujeme svaly a klouby v oblasti krční páteře.

Bolesti krční páteře mohou mít různé příčiny. V tomto příspěvku se podíváme na čtyři nejčastější z nich:

1. Hernie disku

Jednou z nejčastějších příčin bolesti krční páteře je hernie disku. K těm dochází, když měkké vnitřní jádro ploténky protlačí tvrdou vnější vrstvu. To může způsobovat bolest, necitlivost a brnění v oblasti krku a ramen.

Degenerativní onemocnění plotének je stav, kdy ploténky v páteři začnou degenerovat nebo se rozpadat. Často se vyskytuje u osob starších 40 let a může být způsobena opotřebením, zraněním nebo artritidou.

Existuje mnoho možností léčby bolesti krční páteře, takže pokud trpíte některým z výše uvedených stavů, poraďte se se svým lékařem, co by pro vás mohlo být nejlepší. Někdy může velkou změnu přinést jednoduchá změna životního stylu, v jiných případech však může být nutná agresivnější léčba. Netrpte v tichosti – vyhledejte pomoc ještě dnes, při neléčení se může bolest rozšířit do bederní páteře.

2. Špatné držení těla

Všichni víme, že dlouhé sezení u počítače není pro naše zdraví dobré. Ale věděli jste, že to může způsobit i vážné bolesti krku? Je to proto, že naše páteř není stavěná na to, aby byla celý den ve stejné poloze. Krční páteř nám vlastně měla umožnit vidět, co se kolem nás děje, a když trávíme celý den shrbení nad klávesnicí, tuto část páteře velmi zatěžujeme.

Pokud vás tedy bolí krční páteř, je možná načase změnit pracovní režim. Zkuste každou hodinu vstát a rozhýbat se a pravidelně si protahujte krk a ramena. A pokud je bolest opravdu silná, poraďte se se svým lékařem o možných řešeních. Možná vám může nějak pomoci zmírnit tlak na páteř.

Pokud stojíte se špatným držením těla, zbytečně zatěžujete krční svaly a páteř. To může vést k bolesti a ztuhlosti v oblasti krku a bylo by vhodné se pravidelně protahovat!

3. Zablokovaná krční páteř

Krční páteř se může „zablokovat“ z mnoha důvodů, například v důsledku nárazu bičem, hernie ploténky nebo špatného držení těla. Pokud je páteř zablokovaná, znamená to, že se obratle nemohou pohybovat tak, jak by měly. To může způsobovat bolest a ztuhlost v oblasti krku.

Co vše bolí od krční páteře? Nejčastrější příznaky zablokované krční páteře:

  • bolest krku a ramen
  • ztuhlost krku
  • bolesti hlavy
  • závratě
  • necitlivost nebo mravenčení v pažích nebo rukou

Pokud se domníváte, že máte zablokovanou krční páteř, je důležité navštívit lékaře, aby mohl problém diagnostikovat a doporučit léčbu. V některých případech může fyzioterapie nebo chiropraktická péče pomoci zmírnit bolest a ztuhlost.

Kde bolí hlava od krční páteře?

Bolest hlavy v oblasti krční páteře je obvykle pociťována v přední části hlavy a může vyzařovat do spánků. Bolest je často popisována jako tupý, bolestivý pocit. Činnosti, které vyžadují ohýbání nebo natahování krku, mohou stav zhoršit a způsobit zvýšenou bolest.

4. Whiplash (drobný úraz)

Whiplash je typ zranění, ke kterému dochází při náhlém trhnutí hlavou dozadu nebo dopředu. To může způsobit poškození míchy a vést k bolesti v oblasti krku. I naražení kostrče může mít za výsledek silnoubodavou bolest v krku.

Pro rychlou úlevu vyzkoušejte tepelnou terapii nebo volně prodejné léky proti bolesti. Pokud je bolest silná, je nejlepší navštívit lékaře a poradit se s dalšími možnostmi léčby.

5. Artritida

Artritida je onemocnění, které způsobuje zánět a bolest kloubů. V některých případech může postihnout i páteř, což vede k bolesti v oblasti krku.Existují různé typy artritidy, ale osteoartritida je nejčastějším typem, který postihuje páteř.

Pokud trpíte jakýmkoli typem bolesti krční páteře, je důležité navštívit lékaře, aby mohl problém diagnostikovat a doporučit léčbu.

6. Špatné spací návyky

Spíte rádi na břiše? Mnoho lidí to dělá, protože je to pohodlné a uklidňující. Pokud jste však stále vzhůru, je důležité otočit hlavu na jednu stranu. To vám pomůže udržet krční páteř v rovině a podpoří ji. Když spíte „vzpřímeně“ s ohnutou hlavou, můžete se probudit s bolestí krku a hlavy. Snažte se proto spát na boku nebo na polštáři, který poskytne krční páteři správnou oporu.

7. Stres

Stres může způsobit mnoho problémů, včetně bolesti krku. Když jste totiž ve stresu, vaše svaly se napínají, což může vést k bolesti a ztuhlosti v oblasti krku. Chcete-li stres snížit, vyzkoušejte relaxační techniky, jako je jóga nebo meditace. Můžete také vyzkoušet masážní terapii nebo aromaterapii.

8. Obezita

Pokud trpíte nadváhou, může to zatěžovat vaši páteř a vést k bolestem krku. Snížení hmotnosti může pomoci tuto bolest snížit. Pokud se snažíte zhubnout, poraďte se se svým lékařem o možných řešeních.

To jsou jen některé z nejčastějších příčin bolesti krční páteře. Pokud pociťujete bolest v této oblasti, je důležité navštívit lékaře nebo zdravotnického pracovníka, aby se vyloučily závažné stavy.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend