Co Na Bolest V Krku U Dětí? 13 Zaručených Tipů, Které Fungují!

Co Na Bolest V Krku U Dětí? 13 Zaručených Tipů, Které Fungují!

Bolest v krku je častým onemocněním, zejména u dětí. Může být způsobena virovou infekcí, například nachlazením nebo chřipkou, nebo bakteriální infekcí, například angínou. Většina bolestí v krku odezní sama během několika dní, ale některé mohou vyžadovat léčbu. Tento článek pojednává o příčinách, léčbě a prevenci bolestí v krku u dětí.

Příčiny

Bolesti v krku u dětí obvykle způsobuje virus, například nachlazení nebo chřipka. Mezi další viry, které mohou způsobit bolest v krku, patří: krup, mononukleóza (mononukleóza) a černý kašel. Bolest v krku mohou způsobit také bakteriální infekce, jako je angína nebo zánět mandlí. Ve vzácných případech může být bolest v krku způsobena něčím jiným, například alergií, dráždivými látkami z prostředí (například kouřem) nebo GERD (gastroezofageální refluxní chorobou) 

Příznaky

Nejčastějším příznakem bolesti v krku je bolest nebo nepříjemný pocit při polykání. Dalšími příznaky mohou být: horečka (teplota vyšší než 101°F/38,3 °C), zduření lymfatických uzlin na krku, bolest hlavy, vyrážka, chrapot nebo ztráta hlasu, zápach z úst a nevolnost nebo zvracení. Pokud má vaše dítě některý z těchto příznaků, je důležité navštívit lékaře, aby se vyloučil jakýkoli závažný stav 

Léčba

Většina bolestí v krku odezní sama během několika dní bez nutnosti léčby. Existují však některé věci, které můžete udělat, aby se vaše dítě v tomto období cítilo pohodlněji.

Patří mezi ně:

  • Podávání dostatečného množství tekutin, aby zůstalo hydratované (vyhněte se citrusovým šťávám a nápojům s kofeinem) 
  • Kloktání teplé slané vody 
  • Přikládání teplých obkladů na krk 
  • Podávání volně prodejných léků proti bolesti, jako je ibuprofen nebo paracetamol 
  • Vyhýbání se kouři a dalším dráždivým látkám z prostředí 

Pokud má vaše dítě bakteriální infekci (např. angínu), bude potřebovat antibiotika k odstranění infekce. Je důležité, aby užívalo všechna antibiotika předepsaná lékařem, a to i v případě, že se začne cítit lépe dříve, než je všechna dobere. Pomůže to zabránit návratu infekce a snížit riziko vzniku rezistence na antibiotika.  

Co dělat při bolestech v krku u dětí?

Bolest v krku je častým onemocněním, zejména u dětí. Může být způsobena mnoha příčinami, například nachlazením, chřipkou nebo alergií. Ačkoli bolest v krku obvykle není vážná, může být velmi nepříjemná.

1. Podávejte jim dostatek tekutin

To jim pomůže zklidnit krk a zmírnit případnou bolest. nejlepší jsou teplé tekutiny, jako je polévka nebo čaj, ale fungují i chladné, například džus nebo voda. Vyhněte se ale všemu, co obsahuje kofein, jako jsou limonády nebo káva 

2. Dejte jim lžíci medu

Bylo prokázáno, že med je při zmírňování příznaků kašle stejně účinný jako sirup proti kašli, navíc je mnohem přirozenější a má méně vedlejších účinků 

3. Obklady

Pro úlevu od bolesti jim přiložte studený obklad na krk nebo oblast čelisti 

4. Odpočinek

Ujistěte se, že dostatečně odpočívají. To pomůže jejich tělu bojovat s tím, co bolest v krku způsobuje 

5. Priessnitzův zábal

Pokud je bolest v krku doprovázena horečkou, může pomoci Priessnitzův zábal. To znamená, že namočíte látku do studené vody a pak ji omotáte kolem hrudníku.

Horečka je přirozenou reakcí těla na infekci a je důležité ji co nejrychleji snížit. Jedním ze snadných způsobů, jak toho dosáhnout, je použít mokrý hadřík na krk.

Jednoduše namočte bavlněnou plenu nebo jiný kus látky do studené vody, vyždímejte ji a přiložte na krk. Pro děti nemusí být voda příliš studená – stačí teplota 22 stupňů Celsia. Na mokrou látku položte vlněnou látku nebo igelitový sáček a vše zabalte do suché šály. Obklad nechte působit 2 až 3 hodiny. Po 3 až 4 hodinách můžete postup opakovat.

6. Kloktejte slanou vodu

To pomůže snížit otok a bolest v krku. Několikrát denně nechte vaše dítě kloktat teplou slanou vodou, zejména pokud je bolí v krku bez teploty. Alternativně můžete vyzkoušet prostředek jako Tantum Verde.

Kloktadlo Tantum Verde je skvělým prostředkem ke zklidnění bolestí v krku u dětí i dospělých. Přípravek je bezpečný pro děti od 4 let a může pomoci při angínách, nosohltanu a hltanu. Pokud vaše dítě nemůže kloktat, zkuste mu vytřít ústa tamponem namočeným v roztoku.

7. Zvlhčování vzduchu

Dítěti s kašlem můžete pomoci především zvlhčováním vzduchu. To pomůže zabránit vysychání sliznic. V místnosti, kde dítě spí, můžete umístit zvlhčovač vzduchu, který tomu pomůže.

8. Vyhněte se dráždivým látkám

Kouř, prach a další dráždivé látky z prostředí mohou zhoršit bolest v krku. Snažte se jim co nejvíce vyhýbat.

9. Cibule

Léčivé účinky medu a cibule využívaly už naše babičky. Nakrájejte cibuli na malé kousky, přidejte med a promíchejte. Šťáva je nejen lékem na bolest v krku, ale také dezinfekcí úst. Podávejte několikrát denně.

10.Vyzkoušejte pastilky

Bolesti v krku nejsou zábavné pro nikoho, ale zejména pro děti. Naštěstí existují skvělé prostředky, jako jsou pastilky. Pastilky Tantum Verde Mint a Lemon jsou dvě skvělé možnosti, které děti ocení pro jejich jemnou chuť.

11.Domácí polévka

Polévka je skvělý způsob, jak uklidnit bolavý krk, a snadno se polyká. Polévku můžete udělat velmi výživnou přidáním zeleniny, měkkých nudlí a jakéhokoli měkkého masa. Tím zajistíte, že vaše dítě bude dostávat potřebné živiny, a zároveň mu pomůžete zmírnit nepříjemné pocity.

12. Léky

Pokud je dítě starší než 3 roky, můžete mu na bolest podat léky jako je ibuprofen nebo paracetamol, pokud vám to dovolí lékař. Jen se ujistěte, že pečlivě dodržujete pokyny pro dávkování na lahvičce 

Bolesti v krku nejsou zábavné pro nikoho, ale obzvláště nepříjemné jsou pro děti, které se s nimi teprve učí zacházet. Dodržováním těchto jednoduchých rad můžete svému dítěti pomoci, aby se mu od bolesti v krku rychle a snadno ulevilo. A doufejme, že se za chvíli vrátí ke svému šťastnému a zdravému já!

Prevence

Existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste pomohli zabránit tomu, že vaše dítě dostane bolest v krku:

  1. Pokud vaše dítě onemocní bolestí v krku, je důležité, aby zůstalo doma ze školy nebo ze školky, dokud se nebude cítit lépe, aby se zabránilo šíření nemoci na ostatní.
  2. Vyvarujte se blízkého kontaktu s nemocnými lidmi
  3. Dezinfikujte povrchy, které mohou být kontaminovány bakteriemi
  4. Udržujte aktuální očkování Pokud vaše dítě onemocní bolestí v krku, je důležité, aby zůstalo doma ze školy nebo ze školky, dokud se nebude cítit lépe, aby se zabránilo šíření nemoci na ostatní.  

Kdy kontaktovat lékaře?

Pokud vaše dítě bolí v krku, můžete udělat několik věcí, aby se cítilo lépe. Pokud je bolest silná nebo pokud po několika dnech nezmizí, možná budete chtít kontaktovat lékaře. Lékaře byste také měli zavolat, pokud má vaše dítě horečku vyšší než 38 stupňů, má zácpu nebo pokud běžná léčba nezabírá.

Bolesti v krku jsou běžné a mohou být způsobeny řadou příčin, od obyčejného nachlazení až po angínu. Pokud vaše dítě bolí v krku, můžete udělat několik věcí, které mu pomohou zmírnit bolest. Můžete dítěti podat volně prodejné léky proti bolesti, pít hodně tekutin a cucat ledovou tříšť nebo nanuky. Pokud je bolest silná, trvá déle než několik dní nebo je doprovázena dalšími příznaky, jako je horečka nebo zvracení, měli byste kontaktovat lékaře.

Pokud je bolest v krku způsobena streptokokem, může vám lékař doporučit antibiotika. Opařující streptokok je závažnější forma streptokoka v krku a vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc. Budou vám odebrány výtěry a v případě potřeby podána antibiotika. Většina bolestí v krku však není způsobena opařeným streptokokem a lze je léčit doma.

Závěr

Bolesti v krku jsou u dětí běžné a mohou být způsobeny virovými nebo bakteriálními infekcemi. Většina bolestí v krku odezní sama během několika dní, ale některé mohou vyžadovat léčbu. Existují věci, které můžete udělat doma, abyste dítěti pomohli cítit se lépe, např. podávat mu hodně tekutin a nechat ho kloktat teplou slanou vodou. Pokud má vaše dítě bakteriální infekci, bude potřebovat antibiotika, která by mělo dobrat, i když se začne cítit lépe předtím, než dobere celou předepsanou dávku léku. Bolestem v krku můžete dítěti zabránit tím, že si bude často mýt ruce , vyhne se blízkému kontaktu s nemocnými lidmi, bude dezinfikovat povrchy a bude mít aktuální očkování. Pokud vaše dítě onemocní, je důležité, aby zůstalo doma ze školy .

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend