Máte Bolest Ruky od Lokte k Zápěstí? Víme Co Vám Pomůže!

Máte Bolest Ruky od Lokte k Zápěstí? Víme Co Vám Pomůže!

Bolest ruky, která začíná v lokti a vyzařuje do zápěstí, je poměrně častá. Tento typ bolesti může mít řadu různých příčin, od přetěžování až po nervová onemocnění. V mnoha případech lze bolest ruky od lokte po zápěstí léčit kombinací odpočinku, ledu a volně prodejných léků. Pokud je však bolest silná nebo přetrvává déle než několik dní, je důležité navštívit lékaře nebo jiného poskytovatele zdravotní péče a nechat se vyšetřit.

Příčiny bolesti rukou od lokte po zápěstí

Existuje řada různých stavů, které mohou způsobovat bolest ruky, jež začíná u lokte a vyzařuje dolů do zápěstí.

Mezi nejčastější patří:

  • Činnosti, při kterých dochází k opakovaným pohybům ruky nebo zápěstí, jako je psaní na klávesnici nebo používání myši, mohou vést k zánětu šlach lokte (tendonitida) nebo svalů (kumulativní traumatická porucha). Tyto stavy se často označují jako „přetěžování“.
  • Zranění kostí, vazů nebo šlach v předloktí (například při pádu) může také způsobit bolest, která vyzařuje do ruky. Tento typ bolesti způsobují zejména zlomeniny předloktí.
  • Bolest ruky a zápěstí mohou způsobovat také nervová onemocnění, jako je syndrom karpálního tunelu a úpon loketního nervu. Syndrom karpálního tunelu je způsoben útlakem středového nervu v zápěstí; k uvíznutí loketního nervu dochází, když je loketní nerv stlačen nebo natažen v blízkosti lokte.

Jak Léčit

V mnoha případech lze bolest ruky, která začíná v lokti a vyzařuje dolů do zápěstí, léčit doma pomocí konzervativních opatření, jako je ledování, masáž, odpočinek a volně prodejné léky. Pokud však domácí léčba nepřináší úlevu nebo pokud je bolest silná, je důležité navštívit lékaře a nechat se vyšetřit. Možnosti léčby v závažnějších případech mohou zahrnovat:

  • Fyzioterapeutická cvičení, která protahují a posilují svaly a šlachy v okolí postižené oblasti
  • injekce steroidů
  • Chirurgický zákrok (v některých případech)

Video návod pro lymfa masáž ruky pro úlevu od bolesti:

Závěrem

Pokud vás bolí ruka, která začíná v lokti a vyzařuje do zápěstí, nejste sami. Tento typ bolesti je poměrně častý a má řadu různých možných příčin. Naštěstí ji lze v mnoha případech účinně léčit jednoduchými domácími prostředky, jako je led a volně prodejné léky. Pokud je však vaše bolest silná nebo se domácí léčbou nezlepší, určitě navštivte svého lékaře, který vás vyšetří. Při správné léčbě byste měli být schopni dosáhnout úlevy od příznaků a těšit se ze zlepšení funkce ruky a zápěstí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend