Kloktadlo Na Bolest V Krku: 9 Nejlepších Domácích Receptů, Které 100% Fungují

Kloktadlo Na Bolest V Krku: 9 Nejlepších Domácích Receptů, Které 100% Fungují

Studené dny nás často přinášejí nepříjemné bolesti v krku. Kloktadlo pročistí ústní dutinu a hltan, tím se rychleji vyplaví choroboplodné zárodky z těla ven. V tomto článku se dozvíte, jak si jednoduše připravit bylinkový vývar pro kloktání a které bylinky jsou nejúčinnější.

Jak často používat kloktadla na bolest v krku?

První den, kdy se bolest v krku ohlásí, je dobré kloktat každou hodinu, protože tak bolest zmírníme a dezinfikujeme krk. Na přípravu kloktadla budeme potřebovat bylinky, a to ideálně takové, které jsme si sami vypěstovali a nasušili. Pokud nemáme možnost sehnat své vlastní bylinky, je možné je koupit v lékárně nebo v prodejnách zdravé výživy.

1.Kloktadlo se slanou vodou

Nejjednodušším lékem na bolest v krku je přidat lžičku soli do teplé vody a kloktat ji. To pomáhá zmírnit příznaky bolesti v krku, jako je otok, bolest, suchost atd.

Existují lepší domácí kloktadla, ale sůl a teplou vodu má doma opravdu každý, navíc příprava je velmi rychlá a jednoduchá.

Po prvním kloktání až ucítíte mírnou úlevu, můžete vyzkoušet další recepty s bylinkami.

2.Česnekové kloktadlo

Česnek má antibakteriální účinky, které lze využít v boji proti bakteriím způsobujícím bolest v krku. Toto kloktadlo připravíte tak, že dva stroužky česneku povaříte 10 minut v šálku vody a poté směs přecedíte. Přidejte půl lžičky soli a kloktejte dvakrát denně, dokud bolest v krku nezmizí.

3.Kloktadlo z eukalyptu

Eukalyptus obsahuje silné protizánětlivé účinky, které pomáhají snižovat otok a bolest spojenou s bolestí v krku. Kloktadlo připravíte tak, že čajovou lžičku sušených eukalyptových listů namočíte na pět minut do horké vody a poté scedíte. Do směsi přidejte půl lžičky soli a používejte ji dvakrát denně, dokud bolest v krku nezmizí.

4.Olejové Kloktadlo

Olejové koupele mohou být účinným přírodním prostředkem léčby bolesti v krku a lze je připravit doma. Slunečnicový nebo olivový olej smíchaný v poměru dvou dílů oleje a jednoho dílu bylinných extraktů, jako je máta nebo meduňka, je třeba krátce zahřát ve vodní lázni a poté nechat louhovat alespoň dvě hodiny, lépe však přes noc. Poté se směs přecedí a zředí převařenou vodou, aby se dala použít jako kloktadlo, nebo se pro větší úlevu použije přímo jako zábal na krk.

5.Bylinné kloktadlo na bolavý krk

Pro bylinkový vývar na kloktání se hodí různé bylinky. Mezi ně patří šalvěj, mateřídouška, sedmikráska, řepík nebo heřmánek. Tyto bylinky mají protizánětlivé a antibakteriální účinky, které pomáhají v boji proti bolesti v krku.

Při přípravě kloktadla nejprve vaříme litr vody. Poté do vroucí vody vmícháme jednu polévkovou lžíci bylin, které jsou pro nás nejvhodnější. Směs necháme vařit 5 až 10 minut a poté necháme vývar vychladnout na pokojovou teplotu. Hotový vývar následně sceďte a nalijte do sklenice, kterou uzavřete a dáte na chladné místo. Kloktadlo si připravíme najednou na celý den a potom stačí maximálně tři minutové kloktání.

Kromě bylin můžeme přidat do kloktadla také sůl nebo jednu lžíci osmičky. Tyto ingredience pomáhají dezinfikovat ústa a krk, což je v boji proti bolesti v krku velmi důležité. Pokud dostatečně neoplachujeme ústa a krk, mohou se choroboplodné zárodky snadno rozšířit do dalších oblastí těla.

6.Kloktadlo na bolavý krk z alkoholu

Alkohol lze použít jako kloktadlo při bolestech v krku, i když by se to nemělo dělat příliš často. Alkoholové kloktadlo připravíte tak, že smícháte jeden díl alkoholu se dvěma díly horké vody nebo bylinkového čaje a směs kloktáte v ústech. Je důležité si uvědomit, že tento roztok se nesmí polykat, protože obsahuje alkohol.

7.Kloktadlo z jablečného octa

Jablečný ocet je účinným prostředkem proti bolestem v krku, protože kyselina octová v něm obsažená pomáhá snižovat zánět. Kloktadlo připravíte tak, že smícháte dvě polévkové lžíce jablečného octa s jedním šálkem teplé vody a přidáte lžičku soli. Tuto směs kloktejte dvakrát denně, dokud se vaše příznaky nezlepší.

8.Kloktadlo z medu a citronu

Med má antiseptické vlastnosti, které mohou pomoci zmírnit nepříjemné pocity, zatímco citronová šťáva obsahuje vitamin C, který může posílit imunitní obranu proti infekcím v krku. Kloktadlo z medu a citronu připravíte tak, že smícháte po dvou polévkových lžících medu a čerstvě vymačkané citronové šťávy s jedním šálkem teplé vody. Pro dosažení nejlepších výsledků kloktejte směs třikrát denně.

9.Kloktadlo z kurkumy

Kurkuma má protizánětlivé vlastnosti, díky nimž pomáhá při léčbě bolestí v krku. Pro přípravu kurkumového kloktadla smíchejte jednu čajovou lžičku mletého kurkumy s jedním šálkem teplé vody. Pro dosažení nejlepších výsledků kloktejte směs třikrát denně.

Mohlo by vás zajímat: Máte Bolest V Krku Bez Teploty? Víme Co Vám 100% Pomůže!

Kromě toho kromě těchto jednoduchých kloktadel je důležité podniknout i další kroky, které zmírní příznaky a zabrání opakování bolestí v krku. Pijte hodně tekutin a dbejte na dostatečný odpočinek. Najděte si čas na relaxační aktivity, jako je jóga nebo meditace, které mohou pomoci snížit hladinu stresu. Vyhýbejte se kouření, alkoholu a kořeněným jídlům, které mohou podráždění v krku zhoršit. A konečně, pokud vás bolí v krku a po vyzkoušení domácích prostředků bolest neustupuje, je nejlepší navštívit lékaře, aby mohl určit příčinu a předepsat vhodnou léčbu.

Závěr

Bylinkové kloktání může být velmi účinným způsobem, jak se zbavit bolesti v krku, zvláště pokud je způsobena bakteriální infekcí. Když si jednoduše připravíme bylinný vývar, můžeme si být jisti, že jsme použili přírodní lék, který je pro nás tělem dobře snášen. Pamatujte si, že pravidelné kloktání a časté pití tekutin jsou klíčem k prevenci vzniku bolesti v krku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend