9 Zaručených Tipů Jak Se Zbavit Bolesti v Krku V Těhotenství!

9 Zaručených Tipů Jak Se Zbavit Bolesti v Krku V Těhotenství!

Jak ví každý, kdo byl někdy těhotný, během těhotenství dělá vaše tělo spoustu nových a zvláštních věcí. Jednou z nejčastějších potíží je bolest v krku, která může být způsobena mnoha faktory, jako jsou zduřelé mandle, postnazální kapání a kyselý reflux. Zde je několik tipů, jak rychle vyléčit bolest v krku v těhotenství – abyste se mohla opět cítit sama sebou!

Bolest v krku je během těhotenství běžným onemocněním. Může být způsobena virem, bakterií nebo streptokokem.

Dobrou zprávou je, že existuje několik způsobů, jak bolest v krku v těhotenství rychle vyléčit:

1.Pořádně se hydratujte

Jedním ze způsobů, jak vyléčit bolest v krku, je pít hodně tekutin. To pomůže udržet hrdlo vlhké a promazané. Teplé tekutiny, jako je polévka nebo čaj, mohou také pomoci zklidnit krk a poskytnout úlevu od bolesti.

Kolik litrů vody by jste měla denně vypít, aby se vám udělalo lépe?

Nejméně 2 litry denně, včetně bylinných čajů.

2.Volně prodejné léky

Dalším způsobem léčby bolesti v krku je užívání volně prodejných léků, jako je ibuprofen nebo paracetamol. Tyto léky mohou pomoci zmírnit zánět a bolest. Před užíváním jakýchkoli léků v těhotenství je však důležité poradit se s lékařem.

Možná rizika užívání léků proti bolesti během těhotensví?

Pokud během těhotenství často užíváte léky proti bolesti, může to zvýšit riziko krvácení a poškození ledvin. Před užíváním jakýchkoli léků se poraďte se svým lékařem.

3.Kloktání slané vody

A konečně, kloktání slanou vodou může také pomoci rychle vyléčit bolest v krku v těhotenství. Slaná voda pomáhá ničit bakterie a zmírňovat zánět. Kloktadlo se slanou vodou připravíte tak, že smícháte jednu čajovou lžičku soli s osmi uncemi teplé vody. Směs 30 sekund promíchávejte v ústech a poté ji vyplivněte.

Čím můžete kloktání slané vody nahradit?

Můžete použít směs jedné polévkové lžíce jedlé sody a osmi uncí teplé vody.

4.Odpočinek

Při bolestech v krku je také důležité dostatečně odpočívat. To pomůže vašemu tělu bojovat s infekcí a urychlit proces hojení. Dbejte na dostatek spánku a dělejte si během dne přestávky, aby si váš hlas odpočinul.

5.Pijte teplou citronovou vodu s medem

Teplá citronová voda s medem může také pomoci zklidnit bolest v krku a posílit váš imunitní systém. Jednoduše smíchejte osm uncí teplé vody, šťávu z jednoho citronu a jednu polévkovou lžíci medu. Pro dosažení nejlepších výsledků pijte tuto směs několikrát během dne.

6.Inhalace páry

Inhalace páry může také pomoci zmírnit bolest v krku. Pára pomáhá uvolnit překrvení a zmírnit zánět. Chcete-li inhalovat páru, jednoduše naplňte misku horkou vodou a položte si na hlavu ručník. Nakloňte se nad mísu a vdechujte páru po dobu 10 minut.

7.Jablečný ocet

Konečně, jablečný ocet lze použít také k léčbě bolesti v krku v těhotenství. Jablečný ocet má protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti, které mohou pomoci zklidnit krk a posílit váš imunitní systém. Stačí smíchat jednu polévkovou lžíci jablečného octa s osmi uncemi teplé vody a vypít několikrát během dne.

8.Bylinné čaje

Bylinné čaje mohou také pomoci zmírnit bolest v krku. Čaje jako heřmánek, meduňka a kořen lékořice mohou pomoci zklidnit krk a zmírnit zánět. Jednoduše spařte jednu čajovou lžičku bylinek osmi uncemi vroucí vody po dobu 10 minut. Čaj sceďte a pijte několikrát během dne.

Má cukr nebo med vliv na účinnost čaje?

Ne, cukr ani med nemají vliv na účinnost čaje.

Postup přípravy čaje:

9.Držte se dál od dráždivých látek

Kromě výše uvedených způsobů léčby je také důležité vyhnout se všemu, co by mohlo váš krk dále dráždit. Patří sem kouření, pití alkoholu, konzumace kořeněných jídel a pobyt v prašném nebo zakouřeném prostředí. Pokud vás bolí v krku, co nejvíce odpočívejte a pijte hodně tekutin, abyste urychlili proces hojení.

Kdy navštívit lékaře

Pokud se bolest v krku po několika dnech nezlepší nebo pokud pociťujete silnou bolest, potíže s polykáním nebo dýcháním, navštivte co nejdříve lékaře. Mohlo by se jednat o příznaky závažnějšího onemocnění, jako jsou např. tonzily.

Většina bolestí v krku odezní sama během několika dní. Pokud se však bolest v krku nezlepší nebo se u vás objeví další příznaky, například horečka, je důležité navštívit lékaře. Pokud máte angínu nebo jinou bakteriální infekci, můžete potřebovat antibiotika

Pomocí těchto jednoduchých rad můžete bolest rychle vyléčit

To jsou jen některé ze způsobů, jak můžete rychle vyléčit bolest v krku v těhotenství.

To je jen několik jednoduchých tipů, jak rychle vyléčit bolest v krku v těhotenství. Dodržováním těchto kroků se můžete začít cítit lépe během okamžiku!

Pomocí těchto jednoduchých prostředků můžete rychle vyléčit bolest v krku v těhotenství a získat úlevu od bolesti. Pokud se však bolest v krku během několika dní nezlepší nebo pokud se objeví další příznaky, jako je horečka nebo potíže s dýcháním, je důležité poradit se s lékařem.

Pokud i někoho ve vaší rodině dopravází bolest v krku bez teploty, vyzkoušejte rady z tohoto článku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend