10 Osvědčených Rad Jak Se Zbavit Bolesti Žaludku Po Jídle!

10 Osvědčených Rad Jak Se Zbavit Bolesti Žaludku Po Jídle!

Vychutnáváte si dobré jídlo, když najednou začnete cítit nepříjemnou bolest v žaludku. Co se děje? Je pravděpodobné, že vás po jídle bolí žaludek. I když to může být nepříjemné, existuje několik jednoduchých věcí, jak se jí zbavit.

Jak přirozeně zmírnit bolest žaludku po jídle?

Bolest žaludku po jídle může mít mnoho různých důvodů. Může to být způsobeno zažívacími potížemi, plynatostí, otravou jídlem nebo dokonce žaludečním vředem.

Existují však některé přírodní prostředky, které mohou pomoci bolest zmírnit:

1. Jezte častěji menší jídla 

Přejídání může vést k zažívacím potížím a bolestem žaludku. Abyste tomu předešli, zkuste jíst menší jídla několikrát během dne namísto tří velkých. Dáte tak trávicímu systému šanci správně fungovat a snížíte pravděpodobnost zažívacích potíží a bolesti žaludku.

2. Jídlo pomalu a důkladně rozžvýkejte 

Pokud jíte příliš rychle, je pravděpodobnější, že spolknete vzduch, což může vést k nadýmání a bolesti žaludku. Abyste tomu předešli, věnujte jídlu čas a před polknutím ho pomalu a důkladně rozžvýkejte. Tím se vyhnete polykání vzduchu a snížíte pravděpodobnost nadýmání a bolesti žaludku.

To pomáhá tělu lépe strávit potravu a také zabraňuje polykání vzduchu, který může způsobit nadýmání a bolest.

3. Vyhýbejte se kořeněným jídlům 

Kořeněná jídla mohou vyvolat pálení žáhy, což může vést k bolestem žaludku. Pokud jste náchylní k pálení žáhy, zkuste se vyhýbat kořeněným jídlům nebo omezit jejich příjem. Pomůže to snížit pravděpodobnost pálení žáhy a bolesti žaludku.

4. Nekuřte tabákové výrobky 

Kouření tabákových výrobků může dráždit váš trávicí systém a vést k zažívacím potížím a bolestem žaludku. Pokud kouříte tabákové výrobky, zkuste přestat kouřit nebo omezit jejich příjem. Pomůžete tak snížit pravděpodobnost vzniku zažívacích potíží a bolesti žaludku. 5.

5.Omezte příjem alkoholu 

Alkohol může dráždit váš trávicí systém a vést k zažívacím potížím a bolestem žaludku. Pokud pijete alkohol, zkuste ho omezit na jeden až dva nápoje denně. To pomůže snížit pravděpodobnost zažívacích potíží a bolesti žaludku

6. Pijte hodně tekutin

To pomáhá udržovat trávicí systém v pohybu a předchází zácpě, která může také přispívat k bolestem žaludku . Snažte se vypít alespoň osm sklenic vody denně. To pomůže snížit pravděpodobnost zácpy a bolesti žaludku.

Voda je nezbytná pro správné fungování organismu, zejména čistá voda. Můžete také vyzkoušet mátový, heřmánkový nebo zázvorový čaj. Tyto tři bylinky mají pozitivní vliv na zklidnění žaludku a snížení pocitu nevolnosti. Pokud se cítíte špatně, tyto bylinky vám mohou pomoci, abyste se cítili lépe.

7. Pravidelně cvičte

Cvičení pomáhá stimulovat trávicí systém a může také pomoci zmírnit stres, který může vyvolat zažívací potíže a bolesti žaludku. zaměřte se na 30 minut cvičení denně. To pomůže snížit pravděpodobnost zažívacích potíží a bolesti žaludku.

8. Zvládejte stres

Stres může vyvolat zažívací potíže a bolesti žaludku. Pokud se cítíte ve stresu, snažte se najít způsoby, jak se uvolnit, například četbou, jógou nebo meditací. To pomůže snížit pravděpodobnost zažívacích potíží a bolesti žaludku

9. Přiložte si na břicho nahřívací polštářek nebo teplý obklad

To může pomoci zmírnit bolest způsobenou plynatostí nebo křečemi . Nahřívací podložku si přiložte na břicho na 10 až 15 minut. To pomůže snížit nepříjemné pocity způsobené plynatostí nebo křečemi

10. Vyzkoušejte volně prodejné léky

Pokud i po vyzkoušení domácích prostředků stále pociťujete bolest, můžete vyzkoušet volně prodejné léky, jako jsou antacida nebo protizánětlivé léky. Ty mohou pomoci zmírnit bolest způsobenou zažívacími potížemi nebo zánětem. Před užitím jakýchkoli léků se poraďte s lékařem.

Toto je několik jednoduchých tipů, které mohou pomoci zmírnit bolesti žaludku po jídle. Pokud pociťujete přetrvávající nebo silnou bolest, určitě navštivte lékaře, aby vyloučil nějaké základní zdravotní potíže.

Závěrem

Pokud vás po jídle bolí břicho, existuje několik přírodních prostředků, které vám mohou pomoci zmírnit nepříjemné pocity. Patří mezi ně pomalé a důkladné žvýkání jídla, vyhýbání se kořeněným nebo mastným jídlům, pití velkého množství tekutin a přikládání hřejivého polštářku nebo teplého obkladu na břicho. Pokud bolest přetrvává, poraďte se o dalších možnostech léčby se zdravotníkem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend