Bolesti Jako Při Menstruaci, Ale Menstruace Nikde!

Bolesti Jako Při Menstruaci, Ale Menstruace Nikde!

Bolesti podobné menstruaci bez menstruace mohou být způsobeny různými onemocněními, jako je endometrióza, myomy, pánevní zánětlivé onemocnění nebo cysty na vaječnících. Pokud pociťujete bolest, která by mohla souviset s některým z těchto stavů, je důležité věnovat pozornost svému tělu a poradit se s lékařem. Podívejme se blíže na příčiny a možné způsoby léčby tohoto typu bolesti.

1. Endometrióza

Endometrióza vzniká, když tkáň podobná děložní sliznici roste mimo dělohu, obvykle v oblasti břicha nebo pánve. Mezi příznaky mohou patřit silné křeče, bolesti v dolní části zad, silná menstruace, bolestivý pohlavní styk a potíže s otěhotněním. Endometriózu lze léčit léky nebo chirurgicky v závislosti na její závažnosti. V některých případech může být předepsána také hormonální léčba.

2. Fibroidy

Fibroidy jsou nezhoubné výrůstky v děloze nebo na děloze, které mohou způsobovat děložní křeče a tlak v břiše. Vyskytují se zejména u žen ve věku 30-40 let, ale mohou se objevit v jakémkoli věku. Možnosti léčby závisí na velikosti a umístění myomu, ale mohou zahrnovat volně prodejné léky, jako je ibuprofen, nebo léky na předpis, jako jsou antikoncepční pilulky. Pokud je přítomno více velkých myomů nebo pokud jsou příznaky obzvláště závažné, doporučuje se někdy chirurgický zákrok.

3. Pánevní zánětlivé onemocnění (PID)

PID je infekce ženských reprodukčních orgánů obvykle způsobená pohlavně přenosnými bakteriemi, jako jsou chlamydie nebo kapavka. Mezi příznaky mohou patřit křeče v břiše/pánevní oblasti, bolest při sexu/močení, neobvyklý výtok z pochvy, horečka/zimnice, nevolnost/zvracení a únava. PID je třeba ihned léčit antibiotiky, aby se předešlo dlouhodobým komplikacím, jako je neplodnost a mimoděložní těhotenství (těhotenství mimo dělohu).

4. Dysmenorea a její formy

Dysmenorea je lékařský termín pro nadměrně bolestivou menstruaci. Může mít různou intenzitu a obvykle postihuje zejména mladé dívky. Primární dysmenorea je typická pro dospívající dívky a často mizí po porodu nebo menopauze. Sekundární dysmenorea se objevuje v pozdějším věku a má různé příčiny, například endometriózu nebo pánevní zánětlivé onemocnění (PID). Tento typ bolesti se nemusí nutně vyskytovat během menstruace – může se objevit kdykoli v průběhu menstruačního cyklu – a může být doprovázen abnormálním průběhem krvácení nebo silnou menstruací.

5. Těhotenství

Občas se u žen během těhotenství objevují křeče podobné menstruačním. To může být způsobeno řadou příčin, včetně implantačních křečí (které se objevují při uhnízdění embrya v děloze), bolesti kulatých vazů (způsobené natažením vazů, které podpírají dělohu) a předčasného porodu (když kontrakce začnou před 37. týdnem). Je důležité věnovat těmto příznakům pozornost a v případě jejich přetrvávání nebo zhoršení se poradit s lékařem.

Mohlo by vás zajímat: Kalkulačka: Kdy Si Udělat Těhotenský Test Pro Nejpřesnější Výsledek!

Bolesti podobné menstruaci bez menstruace mohou mít mnoho možných příčin a způsobů léčby. Pokud se u vás taková bolest vyskytne, je důležité navštívit svého lékaře kvůli správné diagnóze a léčbě. Konzultace s lékařem co nejdříve pomůže zajistit, aby bylo okamžitě řešeno jakékoli základní onemocnění, a zabrání se tak dlouhodobé komplikace.

Pamatujte, že vaše tělo se vám snaží něco říct – naslouchejte mu a pečujte o sebe! Neignorujte žádné příznaky, které by mohly souviset s těmito stavy, a vždy se poraďte s lékařem, který vám poradí nejlépe.

Zvládání menstruační bolesti bez krvácení

Pokud se u vás objeví menstruační bolest v podbřišku bez krvácení, je důležité co nejdříve navštívit lékaře, aby mohl provést testy ke zjištění příčiny. V závislosti na výsledcích vám může doporučit léky nebo změnu životního stylu, například častější cvičení nebo zdravější stravování. Některé ženy navíc zjistily, že určité domácí prostředky, jako jsou teplé koupele nebo používání tepelných obkladů, mohou dočasně pomoci zmírnit příznaky, dokud jim lékař nestanoví diagnózu.

Závěr

Bolesti, které napodobují menstruační bolesti, ale neshodují se s menstruací, mohou znamenat řadu onemocnění od méně závažných až po závažné, včetně endometriózy, myomů, PID a cyst na vaječnících. Věnovat pozornost svému tělu je klíčové – pokud pociťujete jakýkoli druh nepohodlí, které se vám nezdá normální, je důležité co nejdříve o tom mluvit se svým poskytovatelem zdravotní péče, abyste mohli získat přesnou diagnózu a vhodný léčebný plán šitý na míru právě vám . Převezmete-li nyní odpovědnost za své zdraví, pomůžete si zajistit zdravější budoucnost!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend