5 Osvědčených Rad Jak Zvládnout Bolest Po Extrakci Osmičky!

žena ledující s obličej pro zmírnění bolesti zubů

Byli jste si nedávno nechat odstranit zub? Pokud ano, možná pociťujete bolest, bolestivost a otok. I když je normální, že tyto příznaky pociťujete, existují kroky, které můžete podniknout, abyste nepříjemné pocity zvládli a pomohli svým ústům k rychlejšímu hojení. V tomto příspěvku na blogu se budeme zabývat tím, jak můžete zmírnit bolest po extrakci osmičky.

1. Pečlivě dodržujte pokyny svého zubního lékaře

Nejdůležitější věc, kterou můžete po extrakci zubu udělat, je pečlivě dodržovat pokyny svého zubního lékaře. Váš zubní lékař vám pravděpodobně poskytne konkrétní pokyny, jak se starat o ústa ve dnech následujících po zákroku. Tyto pokyny mohou zahrnovat užívání určitých léků, vyvarování se určitých potravin a nápojů a používání studených obkladů nebo výplachů ke zmírnění zánětu. Je důležité, abyste všechny tyto pokyny dodržovali podle pokynů zubního lékaře, aby se vaše ústa správně a rychle zhojila.

2. Užívejte léky podle předpisu

volně prodejné léky proti bolesti

Váš zubní lékař vám může předepsat léky, jako jsou antibiotika nebo léky proti bolesti, které můžete užívat během rekonvalescence po extrakci. Ujistěte se, že všechny předepsané léky užíváte v souladu s pokyny svého zubního lékaře. Pokud se vám zdá, že volně prodejné léky proti bolesti, jako je ibuprofen nebo aspirin, dostatečně neuleví od bolesti nebo otoku spojeného s místem extrakce, kontaktujte ihned svého zubního lékaře, který vám doporučí, jak účinněji zvládat nepříjemné pocity.

3. Pokračujte v konzumaci měkkých potravin

Nejméně 24 hodin po extrakci zubu se držte měkkých potravin, jako jsou jogurty, polévky, ovesné vločky, bramborová kaše, jablečná omáčka a zmrzlina, které nebudou místo extrakce dále dráždit. Vyhněte se tvrdým potravinám, jako jsou chipsy nebo popcorn, které by mohly uvíznout v místě, kde byl zub odstraněn, a způsobit infekci. Během rekonvalescence po extrakci byste se také měli vyvarovat pití alkoholu a kouření, protože obě činnosti mohou výrazně zpomalit dobu hojení.

4. Udržujte ránu po extrakci osmičky čistou

Abyste předešli infekci, dbejte na to, aby extrakční rána byla čistá a suchá. Dvakrát až třikrát denně si jemně vyplachujte ústa teplou slanou vodou. To pomůže zabránit tomu, aby se v oblasti, kde byl zub odstraněn, hromadily částečky jídla. Během rekonvalescence byste se také měli vyvarovat dotýkání nebo tření této oblasti, protože to může rovněž způsobit infekci.

5. Používejte ledový obklad na obličej

Přiložení ledového obkladu na obličej v blízkosti místa extrakce může snížit otok a ulevit od bolesti. Pro dosažení nejlepších výsledků používejte ledový obklad po dobu 15 minut několikrát denně. Je důležité nenechávat led příliš dlouho působit ani jej nepřikládat přímo na kůži, protože při nesprávném použití může způsobit omrzliny.

Seznam věcí, které nesmíte dělat po extrakci osmičky

  1. Vyhýbejte se horkým, kořeněným nebo kyselým jídlům a nápojům. Ty mohou místo extrakce ještě více podráždit a oddálit hojení.
  2. V období rekonvalescence nepijte alkohol a nekuřte, protože tyto činnosti mohou výrazně zpomalit dobu hojení.
  3. Během rekonvalescence se vyhněte dotýkání nebo tření místa, protože to může způsobit infekci způsobenou bakteriemi, které se dostanou do rány.
  4. Odolejte nutkání vyplachovat si ústa peroxidem vodíku, který může způsobit podráždění a nepříjemné pocity v okolí místa extrakce.
  5. Zdržte se používání komerčních ústních vod, protože obvykle obsahují drsné chemické látky, které by mohly zhoršit proces hojení v ústech.
  6. Vyhněte se intenzivní fyzické aktivitě po dobu protože to může zvýšit průtok krve do oblasti a zhoršit zbývající bolest nebo otok.
  7. Nepoužívejte brčko, protože sání brčka může uvolnit hojící se sraženinu a způsobit krvácení v místě extrakce.
  8. Zdržte se kontaktních sportů, dokud vám to váš zubní lékař nepovolí. Kontaktní sporty mohou zvýšit riziko infekce nebo poranění úst.

Závěr

Zub může být bolestivý a nepříjemný, ale existují kroky, které můžete podniknout, abyste bolest zvládli a podpořili rychlejší hojení. Pečlivé dodržování pokynů zubního lékaře, užívání předepsaných léků, konzumace měkké stravy, udržování extrakční rány v čistotě a používání ledového obkladu na obličeji jsou účinné způsoby, jak snížit otok a nepříjemné pocity. Dodržováním těchto rad zajistíte, že se vaše ústa po extrakci zubu budou správně hojit.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend