10 Nejčastějších Příčin Bolesti V Podpříšku A Zádech Zároveň!

10 Nejčastějších Příčin Bolesti V Podpříšku A Zádech Zároveň!

Pokud vás bolí podbřišek a záda, nejste v tom sami. Ve skutečnosti je tento typ bolesti poměrně častý. Vaši bolest může způsobovat celá řada věcí, z nichž některé jsou závažnější než jiné. Zde je několik možností, které je třeba zvážit.

1. Ledvinové kameny 

Jednou z možných příčin bolesti v podbřišku a v zádech jsou ledvinové kameny. Ledvinové kameny jsou malé tvrdé usazeniny, které se tvoří v ledvinách. Při pohybu nebo průchodu močovými cestami mohou způsobovat velkou bolest. Pokud máte podezření, že máte ledvinové kameny, je důležité ihned navštívit lékaře, aby mohly být léčeny.

2. Infekce močových cest 

Další možnou příčinou bolesti v podbřišku a v zádech je infekce močových cest (UTI). K zánětu močových cest dochází, když se do močových cest dostanou bakterie a způsobí infekci. Záněty močových cest jsou poměrně časté, zejména u žen. Mezi příznaky infekce močových cest patří bolest v podbřišku a v zádech, dále pocit pálení při močení, zakalená moč a potřeba močit častěji než obvykle. Pokud se domníváte, že máte zánět močových cest, je důležité navštívit lékaře, aby mohl být léčen antibiotiky.

3. Přetížení svalů 

Pokud jste hodně cvičili nebo zvedali těžké předměty, je možné, že jste si namohli svaly, což může vést k bolestem v podbřišku a v zádech. Přetížení svalů se obvykle samo zlepší během jednoho nebo dvou týdnů po odpočinku a volně prodejných lécích proti bolesti. Pokud však bolest přetrvává déle než dva týdny nebo je silná, je důležité navštívit lékaře, aby bylo možné vyloučit jiné možné příčiny.

4. Hernie disku

Další možnou příčinou bolesti v podbřišku a v zádech je hernie disku, častěji se projevuje u mužů. K tomu dochází, když jeden z disků mezi obratli praskne nebo se vyhřezne, což způsobí tlak na nervy. Kýla může být velmi bolestivá a její odstranění může vyžadovat chirurgický zákrok.

5. Endometriosis

Endometrióza je stav, kdy tkáň, která vystýlá dělohu, roste mimo dělohu. To může způsobovat bolesti v podbřišku a v zádech a další příznaky, jako je únava, nepravidelná menstruace a bolest při sexu. Pokud se domníváte, že byste mohla mít endometriózu, je důležité navštívit lékaře pro diagnostiku a léčbu.

6. Fibroidy

Fibroidy jsou nenádorové výrůstky, které se vyvíjejí v děloze. Mohou způsobovat bolesti v podbřišku a v zádech a další příznaky, jako je silné krvácení při menstruaci, pánevní bolesti a časté močení. Pokud se domníváte, že byste mohla mít myomy, je důležité navštívit lékaře, který stanoví diagnózu a léčbu.

7. Zaražené prdy

Prdy nejsou obecně škodlivé, ale pokud jsou infikovány virem nebo bakterií, mohou způsobovat bolesti v podbřišku a v zádech z pravidla se s tímto více potýkají muži. Infikované prdy jsou obvykle důsledkem otravy jídlem a mohou způsobit další příznaky, jako je nevolnost, zvracení a průjem. Pokud se domníváte, že byste mohli mít infekci, je důležité navštívit lékaře.

8. Stres

Stres může způsobit řadu fyzických i psychických příznaků, včetně bolesti v podbřišku a v zádech. Stres může také zhoršovat další onemocnění, jako je endometrióza, myomy a infekce močových cest. Pokud se domníváte, že příčinou vašich bolestí může být stres, je důležité najít způsoby, jak se uvolnit a zvládat stres.

9. Zánět střev

Zánět střev může být příčinou bolesti v kříži vystřelující do podbřiška. Nejčastějším typem zánětu střev je Crohnova choroba. Mezi příznaky Crohnovy choroby patří bolesti břicha, průjem, úbytek hmotnosti a únava. Pokud se domníváte, že byste mohli mít Crohnovu chorobu, je důležité navštívit lékaře, který stanoví diagnózu a zahájí léčbu.

10. Zánět dělohy

Zánět dělohy je nejčastější příčinou bolesti v bedrech a podbřišku. Nejčastějším typem zánětu dělohy je pánevní zánětlivé onemocnění (PID). PID je obvykle důsledkem infekce, například sexuálně přenosné infekce. Mezi příznaky PID patří bolest v podbřišku a v zádech, horečka, průjem a zvracení. Pokud se domníváte, že byste mohli mít PID, je důležité navštívit lékaře, aby stanovil diagnózu a ošetření.

Závěr 

Existuje mnoho možných příčin bolesti v podbřišku a v zádech. Některé příčiny, jako například přetížení svalů, jsou relativně neškodné a časem se samy zlepší. Jiné příčiny, jako jsou ledvinové kameny nebo infekce močových cest, vyžadují lékařské ošetření. Pokud pociťujete bolesti v podbřišku a zádech, zvažte některé z výše uvedených možností. Pokud však bolest přetrvává déle než dva týdny nebo je silná, je důležité navštívit lékaře, aby mohly být vyloučeny další možné příčiny.

Bolesti podbřišku a zad jsou u mužů častým jevem. Ve většině případů není důvod k obavám a časem sama odezní. Pokud je však bolest silná nebo přetrvávající, je důležité navštívit lékaře, protože by mohla svědčit o vážnějším zdravotním stavu. léčba obvykle zahrnuje volně prodejné léky, led, odpočinek a jemné protahovací cviky, ale v závislosti na příčině může zahrnovat i operaci nebo antibiotika.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend