6 Hlavních Příčin Píchání Pod Levým Žebrem A Jejich Léčba!

6 Hlavních Příčin Píchání Pod Levým Žebrem A Jejich Léčba!

Nepodceňujte bolestivé píchání pod levým žebrem, může to být příznak několika vážných onemocnění

Pokud jde o naše zdraví, opatrnosti není nikdy dost. A jedním z příznaků, které bychom neměli ignorovat, je bolest, kterou cítíte pod levým žebrem. Může jít o příznak řady závažných onemocnění, jako je onemocnění jater, zánět slinivky břišní nebo dokonce rakovina.

Pokud tedy pociťujete jakýkoli druh bolesti v této oblasti, okamžitě navštivte lékaře. Je lepší být v bezpečí než litovat.

Nejčastěj píchání pod levým žebrem způsobuje:

1. Nemocná slinivka břišní

Slinivka břišní je orgán umístěný za žaludkem. Produkuje enzymy, které pomáhají trávit potravu, a také inzulin, hormon, který reguluje hladinu cukru v krvi. Pankreatitida je zánět slinivky břišní a může být způsobena nadměrným požíváním alkoholu, některými léky nebo žlučovými kameny, které blokují kanálky vedoucí do slinivky.

2. Onemocnění jater

Játra jsou největším orgánem v těle a nacházejí se na pravé straně břicha, těsně pod hrudním košem. Filtrují toxiny z krve a pomáhají při trávení. Onemocnění jater může být způsobeno virovými infekcemi, nadměrnou konzumací alkoholu nebo tučnými potravinami.

3. Hiatální kýla

Hiatální kýla je stav, při kterém se část žaludek vystupuje přes bránici, sval, který odděluje břicho od hrudníku. To může způsobovat bolest a nepohodlí, pálení žáhy a zažívací potíže.

4. Nemocný žlučník

Žlučové kameny jsou usazeniny cholesterolu nebo jiných látek, které se mohou tvořit ve žlučníku, malém orgánu umístěném pod játry. Obvykle jsou neškodné, ale mohou způsobovat bolest i píchání, pokud ucpou kanálky vedoucí do slinivky břišní nebo jater.

5. Rakovina

I když méně často, může být příčinou bolesti pod levým hrudním košem také rakovina. Pokud se u vás objeví další příznaky, jako je únava, úbytek hmotnosti nebo potíže s dýcháním, okamžitě vyhledejte lékaře.

6. Naražené levé žebro

Pokud vás bolí levý bok a bolest není silná, jedná se pravděpodobně jen o pohmožděné nebo prasklé žebro. K tomu může dojít při pádu, autonehodě nebo jiném úrazu. Bolest by měla během několika týdnů sama odeznít.

Kdy navštívit lékaře?

Pokud pocítíte píchání pod levým hrudním košem, okamžitě navštivte lékaře. Mohlo by se jednat o příznak závažného základního onemocnění, které je třeba léčit. Pamatujte, že je lepší být v bezpečí, než litovat.

I když je vaše bolest pouze dočasná, vždy je dobré poradit se s lékařem, který zná vaši anamnézu. To vám pomůže zajistit tu nejlepší možnou léčbu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend