Babské Rady Na Bolest Paty: 6 Ověřených Metod Pro Rychlou Úlevu

Babské Rady Na Bolest Paty

Bolest paty je velmi nepříjemná a může nás velmi omezovat. Pokud nechcete používat léky, můžete se obrátit na některé ze zaručených babských rad. V tomto blogovém příspěvku vám přinášíme několik přírodních metod, které mohou pomoci s bolestí paty.

6 Nejlepších Babských Rad Pro Úlevu Od Bolavých Pat:

1. Zábal z černého bezu

Proč Vás Bolí Pata! Jak Si Ulevit Od Bolesti!

Černý bez byl tradičně používán jako přírodní lék na bolesti všeho druhu a patří k nejúčinnějším bylinám proti zánětu. K přípravě zábalu stačí rozemlet listy černého bezu a položit je na postižené místo. Nechte působit 20 až 30 minut a poté opláchněte vodou. Tento zábal by měl pomoci s bolestí paty.

2. Obklady ze zelených listů

Zelené listy mají protizánětlivé účinky a mohou pomoci s bolestí paty. Stačí nasekat několik zelných listů a přiložit je na postižené místo. Obalím je sádlem a zpevněte obvazem. Nechte působit minimálně hodinu.

3. Zábal z česneku s tvarohem

Česnek má protizánětlivé a protibakteriální účinky a může pomoci s bolestí paty. K přípravě zábalu rozmačkejte 4-5 stroužků česneku, přidejte tvaroh a promíchejte až do hladka. Tento mix aplikujte na postižené místo a nechte působit několik hodin.

4. Domácí masti z kostivalu nebo levandule

Kostival a levandule mají protizánětlivé účinky a mohou pomoci s bolestí paty. Nasekejte rostlinu a nechte ji macerovat v olejích jako je olivový nebo kokosový. Poté tuto mast aplikujte na postižené místo.

Můžete vyzkošet i hřejivé a chladívé gely, které vám uleví od bolesti.

5. Koupele nohou ve výluhu z vratiče obecného

Koupele nohou mohou také pomoci s bolestí paty. Vratič je bylina s protizánětlivými účinky a vyrobit výluh je velmi jednoduché. Stačí dát několik seznamů nebo květů vratiče do hrnce s vařící vodou, nechat pár minut louhovat a poté ho přidat do koupele s vlažnou vodou.

6. Masáže nohou s esenciálními oleji

Esenciální oleje, jako je eukalyptus, levandule a tea tree, mají protizánětlivé účinky, které mohou pomoci snížit bolest pat. Pro přípravu masážního oleje smíchejte 5 kapek každého z těchto esenciálních olejů v 1 polévkové lžíci rostlinného oleje a naneste jej na postižené místo. Jemně masírujte po dobu několika minut.

Pokud nemáte partnera, nebo vás z masáží bolí ruce, doporučujeme vyzkošet masážní míčky nebo masážní pistoli.

Jak používat masážní pistoli na bolest paty

  1. Začněte tím, že masážní pistoli přiložíte k patě a pomalu s ní pohybujete nahoru a dolů.
  2. Jakmile dosáhnete bodu citlivosti, podržte tlak několik sekund a poté jej uvolněte.
  3. Tento postup opakujte, dokud nepocítíte úlevu od bolesti.
  4. Na závěr provádějte jemné krouživé pohyby, které vám pomohou svaly ještě více uvolnit.

TIP: Po masáži nohou a chodidel masážní pistolí jemně prsty promasírujte lýtka a nohy magnésiovým olejem nebo přírodní hydratační krém pro dosažení optimálních výsledků.

Závěr

Bolest paty může být velmi nepříjemná, ale existuje několik přírodních způsobů, jak s tím můžeme pomoci. Tyto babské rady jsou osvědčené a mohou pomoci s různými typy bolestí paty. Pokud však vaše bolest trvá déle než týden a nepomáhají ani tyto přírodní metody, je dobré se obrátit na lékaře pro další vyšetření.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend